Фінансова підтримка ЄС для України: все що треба знати

У ЗМІ циркулює багато цифр про фінансову підтримку ЄС для України та постійно згадують різні програми допомоги. Скласти цілісну картину не так вже й легко.
Дуже важливо пам’ятати, що допомога від ЄС базується на РЯДІ УМОВ, які український уряд має виконати, щоб отримати гроші.
Тому, ми вирішили зібрати всю інформацію про бюджетну підтримку ЄС для України та її умови в ОДНУ ТАБЛИЦЮ.
Виконання умов буде контролюватись Представництвом ЄС в Україні разом із українським урядом та громадянським суспільством із активним залученням засобів масової інформації.
Таблиця включає два типи підтримки:
1) бюджетна підтримка;
2) Макрофінансова допомога.
Будь ласка, пам’ятайте, що ЄС прямо фінансує та впроваджує ще й сотні інших проектів та програм в Україні, які НЕ включені в дану таблицю. Їх огляд можна знайти за цим посиланням.
Додаткова інформація
1) Програми бюджетної допомоги ЄС
Це НЕ позики, а безоплатна допомога. Програма бюджетної підтримки ЄС-Україна є міжнародним юридичним та фінансовим договором для підтримки узгоджених реформ. Це грант, що переводиться до Державної казначейської служби України, після того, як українська сторона виконає узгоджені умови.
Україна отримає 564 мільйони Євро до кінця 2016 року.
2) Макрофінансова допомога (МФД)
Це позики з низькою відсотковою ставкою, які ЄС надає Україні. Ця допомога є частиною ширшого пакету підтримки для України (приблизно 11 млрд. Євро), який був оголошений Європейською комісією 5 березня , та схвалений лідерами ЄС у Європейській раді 6 березня.
Загальна сума МФД Україні становить 1.61 млрд. євро, з яких 600 млн. євро вже були надані. Україна отримає 1.01 млрд. євро після виконання відповідних умов (див. таблицю за посиланням (файл PDF).
Джерело: Delegation Ukraine EU News
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s