Міжнародна технічна допомога*

Що це таке, з чим їдять, як регламентується і як використовується в Україні.
Коротка довідка та збірка корисних посилань.

Регламентуючі документи:
Про проект Закону України про міжнародну технічну допомогу

Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 1996 р. № 441 “Про державну реєстрацію програм і проектів міжнародної технічної допомоги” (втратила чинність на підставі Постанови № 153);

Постанова Кабміну від 15 лютого 2002 р. № 153 Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги (чинна, останні зміни – 13.09.2013)

Мінекономрозвитку підготувало законопроект “Про міжнародну технічну допомогу”

Хронологія подій:

Фінансові стосунки між Україною та ЄС розпочалися у лютому 1992 року підписанням Протоколу згоди між ЄС і новими незалежними державами про реалізацію програм технічної допомоги.

Далі Протокол згоди перейшов у стадію Угоди про партнерство та співробітництво (УПС), потім, після масштабного розширення Європейського Союзу Україна стала учасницею Європейського інструменту сусідства й партнерства (ЄІСП), згодом, з травня 2009 року – стала брати участь в реалізації Європейської Політики Сусідства (ЄНП) в частині «Східного партнерства». Ця стадія триватиме допоки  не буде підписано Угоду про асоціацію (УА), або, навпаки, допоки Україна не розтринькає свої унікальні шанси.

План дій “Україна – Європейський Союз” 12.02.2005

Україна найбільше погіршила свої показники серед країн Східного Партнерства.

Україна й далі втрачає позиції лідера європейської інтеграції серед країн Східного Партнерства, тоді як Молдова, Грузія та Вірменія демонструють високий рівень наближення до стандартів ЄС

Програма ТАСІС Україна

Угода про парнерство і співробітництво

Європейська технічна допомога Україні

В Україні реалізується 249 проектів міжнародної технічної допомоги

Eastern Partnership Culture Programme funded by the European Union

==========

Загальна інформація: яким чином Європейська Комісія надає бюджетну підтримку?

Зазвичай Європейська Комісія надає бюджетну підтримку використовуючи поєднання фіксованих (загальних) траншів, пов’язаних із виконанням критеріїв прийнятності, і варіативних (особливих) траншів, які також пов’язані із прогресом у виконанні узгоджених цілей в сфері, наприклад, охорони здоров’я, освіти, чи управління державними фінансами.

Бюджетна підтримка передбачає наявність політичного діалогу, здійснення переказів фінансових коштів до казначейства країни-партнера, проведення оцінки виконання індикаторів та розбудови відповідних спроможностей,що базуються на партнерських відносинах та взаємній звітності. Цей інструмент не слід розглядати як самоціль, але – як засіб надання якіснішої допомоги і досягнення сталого розвитку, шляхом стимулювання відповідальності країни-партнера стосовно стратегій розвитку. Інструмент спрямований на вирішення проблем, пов’язаних не тільки із симптомами, але і джерелами недостатнього розвитку, а також представляє собою платформу для проведення широкого політичного діалогу із країною партнером за ключовими питаннями розвитку.

Для отримання детальнішої інформації щодо проектів співпраці ЄС-Україна звертайтесь до п. Марті Луцара, менеджера з комунікацій Представництва ЄС в Україні: e-mail: Martti.Lutsar@eeas.europa.eu, тел. +380-(44) 390-80-10

=========

* – зміст повідомлення буде поступово доповнюватися, по мірі знаходження нових джерел інформації

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s